Skip to main content

SekretariatSekretariat

Sekretariat ds. Bożego Miłosierdzia to agenda prowincji Zwiastowania Pańskiego Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego (pallotyni). Jej celem jest: animowanie, wspieranie i dynamizowanie apostolstwa miłosierdzia Bożego.

Sekretariat zajmuje się organizacją sympozjów i kongresów miłosierdzia Bożego, głoszeniem rekolekcji, koordynowaniem inicjatyw duszpasterskich związanych z kultem miłosierdzia Bożego, przygotowaniem i udostępnianiem rzetelnych informacji na temat historii kultu oraz podejmowaniem dzieł charytatywnych zgodnych ze znakami czasu.

Siedziba Sekretariatu mieści się w Dolinie Miłosierdzia przy ul. Kordeckiego 49 w Częstochowie.

Sekretariat został założony przez ks. Stanisława Wierzbę SAC  przy Dolinie Bożego Miłosierdzia.

Obecnie Sekretariat ds. Bożego Miłosierdzia to agenda prowincji Zwiastowania Pańskiego Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego (pallotyni). Jej celem jest: animowanie, wspieranie i dynamizowanie apostolstwa miłosierdzie Bożego. Powyższy cel realizowany jest poprzez: organizację sympozjów i kongresów miłosierdzia Bożego, głoszenie rekolekcji, koordynowanie inicjatyw duszpasterskich związanych z kultem miłosierdzia Bożego, przygotowanie i udostępnianie rzetelnych informacji na temat historii kultu oraz podejmowanie dzieł charytatywnych zgodnych ze znakami czasu. Siedziba Sekretariatu mieści się w Dolinie Miłosierdzia w Częstochowie.

Materiał nagrany przy współpracy z TVP3 Łódź w ramach programu „Szlakiem miejsc świętych” na temat Doliny Miłosierdzia:

Z uwagi na dużą liczbę pielgrzymów władze prowincji Zwiastowania Pańskiego Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego podjęły decyzję o budowie nowego sanktuarium Bożego Miłosierdzia.   To w nim sprawowane są dziś wszystkie czynności liturgiczne. Do dyspozycji pielgrzymów przybywających do Doliny Miłosierdzia pozostaje także dom rekolekcyjny z 80 miejscami z zapleczem gastronomicznym oraz sale konferencyjne. Szczegółowy porządek nabożeństw w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz kontakt z domem rekolekcyjnym na oficjalnej stronie Doliny Miłosierdzia:

https://dolina-milosierdzia.pl/

Dolina Miłosierdzia stała się miejscem formacji przyszłych misjonarzy, którzy udawali się na wszystkie kontynenty, by głosić prawdę o Bożym Miłosierdziu objawioną św. Faustynie Kowalskiej, a tym samym przybliżać innym narodom kulturę polską i stawać się jej ambasadorami w najdalszych zakątkach naszego globu (m.in. Ruanda, Papua Nowa Gwinea, Korę Płd., Wenezuela, Brazylia). W kompleksie „Dolina Miłosierdzia” przechowywanych jest wiele cennych pamiątek związanych z ich działalnością (m.in. lokalne stroje, przedmioty kultu religijnego).

10_blaszczyk