Skip to main content

Dolina MiłosierdziaSympozja Bożego Miłosierdzia

Z inicjatywy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w listopadzie 1966 zorganizowane zostało pierwsze sympozjum naukowe z udziałem wybitnych teologów z Polski, z którego materiały wydano w publikacji pt. Ewangelia Miłosierdzia pod redakcją ks. Wincenta Granata (1900-1979), obecnie Sługi Bożego. W kolejnych latach (1968, 1972, 1975, 1978) z inicjatywy Sekretariatu ds. Bożego Miłosierdzia zorganizowano kolejne sympozja naukowe, z których materiały wydano w serii „Powołanie człowieka”. Publikacje adresowane były głównie do moderatorów i animatorów Ruchu Czcicieli Miłosierdzia Bożego. Oprócz sympozjów naukowych Sekretariat zajmował się także przygotowywaniem sympozjów formacyjnych o charakterze popularnonaukowym oraz Kongresów Bożego Miłosierdzia. Skierowane one były do animatorów Ruchu Czcicieli Miłosierdzia Bożego oraz czcicieli Bożego Miłosierdzia. Obecnie sympozja Bożego Miłosierdzia organizowane są raz do roku w sobotę przed Niedzielą Miłosierdzia. Materiały z sympozjów są rejestrowane i umieszczane na kanale YouTube.

W 2021 roku temat Sympozjum Bożego Miłosierdzia brzmiał: „Nie tylko św. Faustyna o kontynuatorkach dzieła s. Faustyny Kowalskiej”. Poniżej umieszczone są materiały z sympozjum:

W 2022 roku temat Sympozjum Bożego Miłosierdzia brzmiał: „Alicja Lenczewska – cicha apostołka Bożego Miłosierdzia”. Poniżej umieszczone są materiały z sympozjum: